/ قراردادهایی مانند برجام و توتال به‌دنبال تغییر رفتار و ماهیت جمهوری اسلامی‌‌ هستند - سیستم همکاری در فروش جی فور

قراردادهایی مانند برجام و توتال به‌دنبال تغییر رفتار و ماهیت جمهوری اسلامی‌‌ هستند

علیرضا مرکزی عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خواجه‌ نصیرالدین طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه فارس، با اشاره به قرارداد نفتی توتال گفت: دولت باید درباره قراردادهای نفتی شفاف سازی کند و فضایی آزاد برای منتقدان این قراردادها به وجود آورد و به آنها پاسخ قانع کننده بدهد. البته از دولتی که تحمل شنیدن یک شعر محترمانه را هم ندارد بعید است به دنبال فضای آزاد اندیشی باشد!

وی ادامه داد: متاسفانه مسئولان کشور نه تنها پاسخگو نیستند بلکه به دنبال جنجال سازی، جناحی کردن مسائل و دوقطبی کردن جامعه هستند، این روند ویرانگر می‌تواند سالهای آینده به یک بحران عظیم تر از سال ۸۸ تبدیل شود.

مرکزی تصریح کرد: مسئله فقط فلان بند یک توافق یا سند نیست که مثلا یک بندش اصلاح شود و تمام! برجام، سند۲۰۳۰، قراردادهای نفتی و این موارد را نباید جداگانه تحلیل کرد، اینها همه جزیی از روند تغییر رفتار و ماهیت جمهوری اسلامی هستند که گام به گام در حال اجرا هستند، مبنای تمامی این مسائل هضم شدن ایران در به اصطلاح جامعه  جهانی است.

وی گفت: این که دولتمردان و مدیران با دیدن اینهمه بدعهدی‌های طرف مقابل باز هم حاضر نیستند این روند را متوقف کنند به همین دلیل است که اعتقادی به استقلال سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و… ندارند و راه دیگری جز دست به دامن غرب شدن نمی‌بینند.

این فعال دانشجویی اظهارداشت: مبنای انقلاب اسلامی، همان‌طور که در سراسر بیانات و وصیت نامه امام(ره) واضح است، قطع تمام وابستگی‌ها از شرق و غرب است و هرگاه از این اصل عدول کنیم، ماهیت جمهوری اسلامی به ضد آن بدل خواهد شد، امروز دولتهای استکباری و استعماری به این نتیجه رسیده اند که باید جمهوری اسلامی را از درون تهی کنند.

مرکزی یادآور شد: اگر درسالهای گذشته غفلت نمی شد، کار به دست اهلش سپرده می‌شد و صنعت و اقتصادی در شان جمهوری اسلامی به وجود می‌آمد، همانطور که در برخی عرصه‌های نظامی، علمی پیشرفتهای شگرفی بدست آوردیم، و امروز برخی نمی‌توانستند ادعا کنند ما به مستکبران نیازمندیم و توان ایستادگی در برابر آنان را نداریم.

انتهای پیام/
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *