/ بعد از دفاع مقدس جبهه‌های جدید را فتح کردیم و اراده دشمن برای استفاده از سلاح‌ها متوقف شد - سیستم همکاری در فروش جی فور

بعد از دفاع مقدس جبهه‌های جدید را فتح کردیم و اراده دشمن برای استفاده از سلاح‌ها متوقف شد

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در همایش تجلی اخلاص اظهار داشت: بدون شک همه ما به این حقیقت اذعان داریم که انقلاب اسلامی سر آغاز بازیابی هویت حقیقی همه مسلمانان بوده و نقطه بازگشت جهان اسلام که ارزش های حقیقی اسلام است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران نجات جهان اسلام از بردگی مدرن بود، افزود: این انقلاب آزادکردن تفکر، اندیشه فرهنگ دنیای اسلام از میدان تاثیر و تسلط غرب بود. بی شک انقلاب ما بازیابی شکوه و عظمت جهان اسلام در عصر حاضر است. از تاریخ آموخته ایم که ظهور اسلام توانست قدرت های کاذب شرق و غرب را در هم بکوبد که در انقلاب اسلامی ایران نیز چنین اتفاقی افتاد.

جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه همواره یادآوری خاطرات با شکوه ایثار و از خودگذشتگی ها در راه اسلام باعث احیا ارزش ها می‌شود؛ تاکید کرد: خداوند در قرآن کریم تاکید می کند شما از معدود مستضعفانی بودید که ما قدرت و عزت به شما عطا کردیم؛ ما این آیه قرآن کریم را در انقلاب اسلامی دیدیم چرا که هویت فرهنگی ما پیش از انقلاب تحت شعاع طاغوت و غرب بود و تمام تصمیم گیری های ما به نظر آنان بستگی داشت.

سلامی ادامه داد: فاصله آن زمان تا امروز که به یک قدرت منطقه ای تبدیل شده ایم بسیار اندک است.

وی افزود: هر واقعیتی در عالم خارج بازتاب یک حقیقت در قلب ذهن است و انقلاب ما تغییر در قلب ها و ذهن ها و اراده ها بود و امام خمینی(ره) توانست با این تغییرات، انقلابی بزرگ به پا کند و رهبرمعظم انقلاب اسلامی با معماری قلب و ذهن ها،راه امام(ره) را ادامه داد.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: دفاع مقدس یکی از وقایع عظیم و وسیع و تاثیرگذار است که توانسته یک مخزن پایان ناپذیر ایجاد کند و می‌توان گفت که دفاع مقدس یک هویت جاری است، یعنی در زمان، مکان و افراد متوقف نشده است، پس می بینیم که از یک اعتقاد قلبی و از یک تفکر است؛ این نقش جاودان یک تحول در عرصه یک ملت است.

وی با بیان اینکه عناصر هویت بخش جامعه ما در دفاع مقدس، روحیه انقلابی بود و بدون دفاع مقدس، انقلاب ما ناقص بود، اظهار داشت: در دفاع مقدس فضیلت ها درخشید و از آرزو به واقعیت تبدیل شد و قرآن، تفسیر شد و آنچه را که معتقد بودیم، به یقین تبدیل کرد و هیچ قدرتی جز قدرت الهی با دوام و صاحب تاثیر نیست؛ تکیه بر قدرت خداوند، نصرت و پیروزی بخش است.

سلامی با اشاره به اینکه دفاع مقدس معناگره تمام حقایقی است که در تمام اسلام وجود دارد و دستیابی به آنها، بدون تحمل استقامت ممکن نیست، گفت: ملت ایران بعد از دفاع مقدس با عناصر جدیدی در جهان شناخته شد و ما ایمن شدیم و در پناه خدا جبهه های جدید را فتح کردیم و آنجا که ممکن بود با دشمن درگیر شدیم و دشمن را عاجز و متوقف کردیم و اراده برای استفاده از سلاح‌ها متوقف شد؛ دفاع مقدس همچنین دستاورد بزرگی را برای ایران و جهان اسلام به ارمغان آورد و این سرنوشت جدیدی را رقم خواهد زد که طلوع و درخشش اسلام است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *