/ حاج آقا شیخ غلامرضا فیروزیان مبارزی انقلابی و اهل تحقیق بود/ تا آخرین لحظات عمر در دفاع از انقلاب و اسلام کوشید - سیستم همکاری در فروش جی فور

حاج آقا شیخ غلامرضا فیروزیان مبارزی انقلابی و اهل تحقیق بود/ تا آخرین لحظات عمر در دفاع از انقلاب و اسلام کوشید

حجت‌الاسلام محمد تقی رهبر امام جمعه موقت اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، در بیان ابعاد شخصیتی مرحوم حاج آقا شیخ غلامرضا فیروزیان گفت: ایشان از علمای مبارز و خطیبان به‌نام بودند که همه عمرشان را صرف تبلیغ اسلام و دفاع از ولایت در سراسر کشور به ویژه مناطق محروم کردند. 

وی، تأسیس دفاتر اسلامی و مدیریت شعبه اصفهان این دفتر را از جمله اقدامات حاج‌آقا شیخ غلامرضا فیروزیان برشمرد و تصریح کرد: ایشان در این دفاتر اسلام دانش‌آموزان زیادی را تربیت کردند البته مبارزه با جریانات انحرافی بخصوص در مناطقی که دشمنان اسلام و عناصر ضد ولایت رخنه کرده بودند نیز از جمله فعالیت‌های ایشان بود.

رهبر، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا فیروزیان را فردی شجاع توصیف کرد که در دفاع از اسلام و تشیع گام برداشته است و در همین زمینه خاطرنشان کرد: ایشان ده‌ها مدرسه و مسجد و همچنین خانه‌های مربوط به مباحث دینی را در سراسر کشور به ویژه در مناطق محروم مانند کردستان و سیستان و بلوچستان تأسیس کردند؛ این مساجد و خانه‌های دینی جایگاه جدی برای تمامی مردم داشت.

امام جمعه موقت اصفهان به کارنامه مبارزاتی حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا فیروزیان در قبل از انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: ایشان در قبل از انقلاب در نهضتی که با رهبری آیت‌الله کاشانی فعالیت می‌کرد حضور فعال داشت و از نزدیکان آیت‌الله کاشانی بود. روابط نزدیکی نیز با نواب صفوی داشت. در واقع انقلابی بودن حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا فیروزیان از آن زمان آغاز شد.

رهبر اضافه کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا فیروزیان پیوندی ناگسستنی با انقلاب داشت و به دنبال خدمت‌رسانی به مناطق محروم بود و در این راه از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کرد؛ چند سال پیش در منطقه‌ای در جنوب کشور مسلمانان در کپر زندگی می‌کردند که ایشان برای آنها خانه ساخت.

وی، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا فیروزیان را عالمی با عمل و معلمی با اخلاق توصیف کرد و یادآور شد: مرکز اسناد انقلاب اسلامی خاطرات ایشان را گردآوری و چاپ کرده است.

رهبر با بیان اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا فیروزیان علاقه وافری به رهبر معظم انقلاب داشت، تصریح کرد: ایشان در دوران رهبری مقام معظم رهبری ضمن تبعیت از ولی فقیه تلاش کردند مقابل توطئه‌های دشمن علیه انقلاب و اسلام بایستند تا دشمنان ناکام شود.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا فیروزیان فردی محقق و اهل شعر بود، بسیار در فضائل اهل بیت شعر می‌سرود و در یک کلام می‌توان گفت ایشان تا آخرین لحظه زندگی خود برای دفاع از انقلاب و اسلام تلاش کرد.

وی در توصیه‌ای به طلاب و روحانیون خواستار این شد که طلبه‌ها چنین شخصیت‌هایی را شناخته و از آنها درس روحانی بودن بیاموزند.

رهبر به مبارزات حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا فیروزیان با رژیم طاغوت نیز اشاره کرد و گفت: در آن دوران که می‌خواستند مسائل جنسی را در مدارس مطرح کنند ایشان طی سفرهایی به قم، اصفهان و مشهد از علمای آن زمان نامه گرفته و موضوع را پیگیری کردند تا در نهایت رژیم شاه حرف خود را پس گرفت.

امام جمعه موقت اصفهان در پایان ضایعه درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا فیروزیان را تسلیت گفت و برای ایشان علو درجات مسئلت کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *