/ «فسادستیزی» و «تحرک» باید ملاک‌های مجلس برای رأی اعتماد به وزرا باشد - سیستم همکاری در فروش جی فور

«فسادستیزی» و «تحرک» باید ملاک‌های مجلس برای رأی اعتماد به وزرا باشد

جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور برای دولت دوازدهم گفت:رئیس‌جمهور بر مبنای نوع نگاه خود و پس از رایزنی با احزاب، گروه‌ها و شخصیت‌ها این وزرای پیشنهادی را معرفی کرده و ما باید به رویکرد وی در انتخاب گزینه‌ها احترام بگذاریم. البته این احترام نافی نقش مجلس در رای اعتماد به آنها بر مبنای معیارها نیست.

وی با اشاره به اینکه مجلس سوابق مدیریتی افراد را در رای اعتماد به آنان لحاظ خواهند کرد، اظهار داشت: امانت‌دار بودن، مبارزه با فساد، مدیریت قوی، دوری از حاشیه‌ها، انگیزه و تحرک و دغدغه‌مند بودن برای تحول باید از جمله ملاک‌های مجلس در تصمیم‌گیری نسبت به وزرای پیشنهادی باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی معیار قرار دادن مسائل فرعی را در رای اعتماد به وزرا موجب ناکارآمد شدن کابینه آینده خواند و گفت: هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان باید تمرکز خود را بر روی میزان کارآمدی وزرای پیشنهادی قرار دهند.

وی در ورود مصداقی به وزرای پیشنهادی، اظهار داشت: به عنوان مثال باید بر روی گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش تأمل جدی داشته باشیم چرا که وزارتخانه‌ای بسیار تاثیرگذار است و باید وزیر پیشنهادی مقبولیت لازم را میان فرهنگیان داشته باشد و این قشر بزرگ از تصدی وی بر این وزارتخانه رضایت داشته باشند که در مورد آقای بطحایی بازخوردها مثبت نبوده است.

میرزایی در ادامه گفت: درباره آقای جهرمی نیز ابهاماتی در عملکرد گذشته‌اش برای نمایندگان وجود دارد که در صورت رفع آنها مجلس به وی رای خواهد داد. 

وی با تاکید بر اینکه حب و بغض‌ها نباید در تصمیم‌گیری نمایندگان نسبت به گزینه‌های پیشنهادی دخالت داشته باشد، عنوان داشت: اصلاح‌طلبان علاقمند بودند، گزینه دیگری برای تصدی وزارت کشور به مجلس معرفی شود، اما برآیند رایزنی‌های اخیر در فراکسیون امید نشان می‌دهد که نظر قاطبه این فراکسیون به آقای رحمانی‌فضلی منفی نیست، زیرا که ایشان در حوزه آسیب‌های اجتماعی و امنیت اجتماعی خوب عمل کرده و چند انتخابات اخیر را بدون مشکل برگزار کرده است، به علاوه در حوزه احزاب و تشکل‌ها نیز شاهد آرامش بودیم و معتقدیم با توجه به تجربه چهار ساله، ایشان می‌تواند وزارت کشور را به جلو ببرد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی علی ربیعی را گزینه‌ای مناسب برای وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خواند و گفت: عملکرد آقای ربیعی در حوزه بیمه سلامت رضایت‌بخش بود و همچنین در مجموعه شستا نیز در این چهار سال فساد سازمان یافته رخ نداد و با چند مورد جزئی نیز برخورد شده است.

وی افزود: در حوزه کارگری نیز با وجود مشکلات عدیده در زمینه اشتغال و نیز پرداخت‌های معوقه، در این سال‌ها کمترین تنش کارگری را داشته‌ایم و از آنجا که خود آقای ربیعی دارای سلامت کاری است و وارد مسائل حاشیه‌ای نشده است، تداوم مسئولیت ایشان در وزارت کار سودمند است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به معرفی بیژن زنگنه برای وزارت نفت، گفت: آقای زنگنه به علت عقد قرارداد با شرکت توتال و اجماعی که حاکمیت بر روی این قرارداد دارد از موقعیت خوبی در مجلس برخوردار است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *