/ آمریکا جهانخوار باز هم ثابت کرد که در خوی استکباری خود باقی است - سیستم همکاری در فروش جی فور

آمریکا جهانخوار باز هم ثابت کرد که در خوی استکباری خود باقی است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ محمد محمودی‌ شاه‌نشین نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه (۱۰ آبان ۹۶)، در جریان بررسی گزارش ۶ ماهه سوم کمیسیون امنیت ملی طی سخنانی، اظهار داشت: عهدشکنی جزو خصوصیات مستکبران است.

وی افزود: این بار هم ثابت کردند که آمریکا جهانخوار در خوی استکباری خود باقی است و این عهدشکنی به دور از انتظار نبوده است.

نماینده مردم شهریار در مجلس بر همین اساس اضافه کرد: ترامپ و کنگره مکمل هم عمل می‌کنند و هدف آنها دفاع از اسرائیل است اما آنچه که امروز ما با آن مواجه هستیم استفاده بهینه از این فرصت پیش‌رو است. آثار تحریم‌های گذشته و نگاه جهانیان موجب تنگناها و نگرانی‌ها و گرفتاری‌های مختلفی برای کشور ما بود.

وی ادامه داد: امروز می‌توان حاصل تلاش‌ها و دستاورد برجام را به عنوان یک فرصت نگاه کرد تا از آن به نحو احسن استفاده کنیم. 

محمودی شاه‌نشین در ادامه سخنان خود عنوان کرد: بدعهدی آمریکا امروز موجب اثبات حقانیت مواضع رهبر معظم انقلاب شده است همچنین می‌توان گفت که تمامی سلایق سیاسی به یک استراتژی و راهبرد مشترک رسیده‌اند. 

وی ادامه داد: حقانیت، اهداف و نیت ما برای جهانیان و افکار عمومی مشخص شده است، حمایت جهانی را مواضع ما در پی داشته است و آمریکا تنها و منزوی است. ثبات در قیمت ارز، افزایش درآمدها، انعقاد قراردادهای اقتصادی قابل توجه از جمله این‌هاست و امروز نباید به راحتی از کنار آنها گذشت.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی حل و فصل مشکلات بیمه‌ای و مباحث مالیاتی در جهان و همچنین دستیابی به موضوعی که سال‌های سال بلاتکلیف بوده است را حاصل برجام دانست و گفت: ابعاد مختلف موضوع مقابله با تصمیمات آمریکا در گزارش سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در گزارش نماینده دولت و سایر نمایندگان عنوان شد اما آنچه من بر آن تأکید دارم این است که تهدیداتی چون قاچاق کالا، بی‌رونقی بازار کسب و کار، بی‌ثباتی قوانین، مدیریت ناصحیح منابع، فراموشی اقتصاد مقاومتی تأثیرات بسیار سنگین‌تر و مخرب‌تر از تهدیدات آمریکا است.

وی با اشاره به اینکه امروز نظارت صحیح، جامع و کامل مجلس را می‌طلبد که بر اجرای قوانین مصوب از جمله برنامه ششم و همچنین بودجه پیش‌رو مورد نظر قرار دهد،‌ گفت: اکنون انتظار این نیست که باز نسبت به بودجه عمرانی به بودجه جاری به قدری کم شود که رویمان هم نشود در رسانه‌ها و مذاکرات عنوان کنیم. 

شاه‌نشین در خاتمه عنوان کرد: ما اگر شرایط را به نحوی نبریم که این نسبت، یک نسبت معقول و قابل قبول باشد، همه پروژه‌های نیمه‌تمام ما تبدیل به خرابه خواهند شد و اگر از فرصت استفاده از بازارهای دنیا برای ورود کالاهای اساسی و جلوگیری از ورود کالاهای مصرف بی‌کیفیت موجود استفاده نکنیم این فرصت را از دست خواهیم داد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *