/ استعفای در حصر سعد حریری فضاحت و شکست برای عربستان است - سیستم همکاری در فروش جی فور

استعفای در حصر سعد حریری فضاحت و شکست برای عربستان است

حسین شیخ الاسلام کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، در مورد حصر سعد حریری توسط عربستان بیان داشت: این موضوع بیشتر از هر چیزی فضاحت و شکست برای عربستان است.

وی ادامه داد: سعد حریری مهمترین پشتیبان عربستان در لبنان بوده است و تمام هزینه‌های حزب‌المستقبل که همان حزب سعد حریری است را عربستان پرداخت می‌کرده است و سیاست آل سعود را در لبنان پیگیری و پشتیبانی می‌کرده است.

کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: آن‌قدر عربستان بدبخت است که نمی‌تواند به نزدیکترین هم‌پیمانش در لبنان بگوید تو آنجا استعفا بده و مجبور است او را به عربستان آورد و متنی را به او بدهند و از او بخواهند از شبکه العربیه آن را بخواند. 

شیخ الاسلام خاطر نشان کرد: این‌همه بیچارگی، کف‌گیر به ته دیگ خوردن، سیاست شکست خورده و چماقی از سوی عربستان جای تعجب دارد. بالاخره باید یک عقلی وجود داشته باشد این موضوع تحقیر خود سعد حریری، سیاست و سمت نخست‌وزیری و ملت لبنان است.

وی بیان داشت: البته نمی‌دانیم سعد حریری در چه شرایطی مجبور به استعفا شده است. اصلاً حرف‌هایی را که زده است قبول دارد یا ندارد؛ یا شاید تحت فشار زور و زندان آن‌ها را مطرح کرده است.

کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: سعد حریری باید قانوناً برای استعفا در لبنان به دفتر رئیس جمهور می‌رفت و استعفای کتبی خود را تقدیم می‌کرد و شفاهی هم توضیحاتی می‌داد و در مقابل خبرنگاران لبنانی از شبکه‌های لبنانی مسائل خود را مطرح می‌کرد.

شیخ الاسلام افزود: همه این مسائل اول شکست برای عربستان است، معلوم نیست بن سلمان دارد چه می‌کند. آبروی مملکت‌داری و سیاست را برده است و کارهای نابخردانه و بچه‌گانه انجام می‌دهد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *