/ مرکز پژوهش‌های مجلس: بی‌ثباتی در مدیریت سازمان تامین اجتماعی مشهود است/ تغییر 6 مدیر در شستا طی 4 سال اخیر - سیستم همکاری در فروش جی فور

مرکز پژوهش‌های مجلس: بی‌ثباتی در مدیریت سازمان تامین اجتماعی مشهود است/ تغییر ۶ مدیر در شستا طی ۴ سال اخیر

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز مجلس، گفت: در این جلسه مشکلات سازمان تامین اجتماعی با حضور رئیس این سازمان،‌وزیر کار و مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این باره مرکز پژوهش‌ها گزارش مفصلی از شرایط صندوق تامین اجتماعی ارائه کرد و رئیس کمیسیون اجتماعی و رئیس سامان تامین اجتماعی و وزیر کار در ادامه گزارش‌های خود را ارائه کردند. 

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش خود عنوان کرد که مدیریت سازمان تامین اجتماعی با چالش‌های جدی مواجه است و به عنوان نمونه در ۴ سال گذشته ۶ نفر به عنوان مدیر شستا جابجا شدند و مدیریت‌های کوتاه مدت و عجولانه و عزل و نصب‌های اشتباه باعث شده  این سازمان با چالش جدی مواجه شود و همچنین در این گزارش بدون اشاره به نام دولت عنوان شد که در یکی از دولت‌ها ۸ مدیر در شستا تغییر کردند.

آزادیخواه خاطرنشان کرد: همچنین عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه عنوان کرد که به ازای هر ۲۲ نفر پرداخت کننده حق بیمه یک نفر باید دریافت کننده حق بازنشستگی باشد که در کشور ما به ازای هر ۵٫۴ نفر پرداخت کننده، یک نفر دریافت کننده است و این به معنای خسارت بین و آشکار است که این مشکل باید حل شود.

وی افزود: رئیس سازمان تامین اجتماعی در این جلسه عنوان کرد که دولت بدهی زیادی به صندوق تامین اجتماعی دارد و تاکنون آن را نیز پرداخت نکرده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس اظهار داشت: علی ربیعی وزیر کار نیز در این جلسه مطالبی را ارائه کرد که البته حرف خاصی نزد و پیشنهاداتی ارائه کرد که این پیشنهادات سازنده نبود.

آزادیخواه خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین رئیس مجلس عنوان کرد که شرکت‌های کوچک شستا که زیان‌آور است فروخته شود و سازمان تامین اجتماعی خود را تا این حد گسترده نکند.

وی افزود: در نهایت وزیر کار موظف شد که این موضوع را در دولت مورد رسیدگی و پیگیری قرار دهد.

نماینده مردم ملایر در پایان گفت: جمع‌بندی جلسه امروز این بود که سازمان تامین اجتماعی با مشکلات و چالش‌های جدی مواجه است و هم در بحث منابع مشکل دارد و هم در بخش نوع مصارف با مشکلاتی مواجه است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *