توزیع فرم‌های تقسیم اعتبارات استانی بین نمایندگان مجلس؛ نظرخواهی یا امتیازگیری قبل از بررسی بودجه؟ +سند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، همزمان با آغاز نشست علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی فرم‌های در اختیار نمایندگان خانه ملت درباره بودجه‌های استانی قرار گرفت.

در این فرم‌ها که به امضای غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مجلس رسیده، از نمایندگان خواسته شده است که نظرات خود را درباره اعتبارات پروژه‌های استانی اعلام کنند.

نظرات نمایندگان درباره توزیع این فرم بین وکلای ملت متفاوت بود؛ تفاوتی که از نحوه گعده‌های امروز نمایندگان در صحن مجلس می‌توان به آن پی برد.

برخی نمایندگان در گعده‌هایی که در صحن مجلس تشکل داده‌اند توزیع چنین فرم‌هایی را عامل امتیازگیری دولت و نمایندگان حامی آنها از منتقدان و سایر نمایندگان توصیف می‌کنند.

این بخش از نمایندگان تاکید دارند که چنین فرم‌هایی ممکن است باعث شود نمایندگان نتوانند نظر کارشناسی خود را اعلام کنند و مجبور به حمایت از نظرات دولت شوند و هشدار می‌دهند که ممکن است حمایت از نظرات دولت باعث تصویب موضوعاتی همچون گرانی حامل‌های انرژی شود که نارضایتی مردم را در پی دارد.

درعین حال برخی دیگر از نمایندگان که آنها نیز مشغول گفت‌وگو در صحن مجلس درباره فرم مذکور هستند، بر این عقیده‌اند که نظرخواهی از وکلای ملت اعتبارات طرح‌ها را پخته‌تر و در نتیجه اولویت‌ها براساس مسائل استانی تعیین می‌شود.

متن کامل نامه توزیع شده بین نمایندگان مجلس به شرح ذیل است:

با سلام و احترام؛

پیرو مباحث جلسه مورخ ۹۶/۱۱/۱ روسای مجامع استان‌ها در کمیسیون برنامه و بودجه درخصوص اضافه کردن اعتبارات ملی در محدوده سقف اعتباری آن استان که با همفکری و توافق با دیگر نمایندگان محترم استان توزیع می‌فرمایید، مبلغ…… میلیون ریال سهم آن استان می‌باشد.

خواهشمند است با رعایت نکات زیر نسبت به تکمیل اطلاعات و عودت آن به دبیر محترم کمیسیون برنامه و بودجه تا ساعت ۸ صبح روز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۱۱/۳ اقدام فرمایید.

۱- این اعتبار صرفا به طرح‌های ملی مندرج در پیوست لایحه دولت اضافه شود.

۲- دقت شود بالاتر از سقف فوق اعتبار توزیع نگردد.

۳- خواهشمند است پیشنهادات خود را در جدول زیر ارائه فرمایید.

غلامرضا تاجگردون

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *