باید در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا برای مهار قدرت دفاعی کشور قاطعانه ایستاد/ امنیت کشور را با هیچ چیزی معامله نمی‌کنیم

حجت‌الاسلام میراحمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگویی مشروح با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به تلاش دشمنان برای محدود کردن توان دفاعی کشور، گفت: منطق جمهوری اسلامی در عدم مذاکره درباره مباحث دفاعی کشور با غرب و امریکا یک منطق قوی، عقلایی و عقلانی است.

* تجربه بدعهدی‌ و پیمان‌شکنی آمریکایی‌ها، هیچ نظام مردمی و دولت عاقلی را به سمت مذاکرات مجدد با آنها تشویق نمی‌کند

وی ادامه داد: تجربه بدعهدی‌، خلف عهد و پیمان‌شکنی آمریکایی‌ها، هیچ نظام مردمی و دولت عاقلی را به سمت مذاکرات مجدد با انها در هیچ موضوعی تشویق نخواهد کرد.

میراحمدی در ادامه با بیان اینکه ما بایستی هوشمندانه از تجربه مذاکرات برجام استفاده کنیم، افزود: اینکه نقض برجام رخ داده یا نه را به نظر می‌رسد اختلافی نظری میان مسئولان کشور و حتی مسئولان کشورهای اروپایی، چین و روسیه وجود ندارد و بحث نقض برجام نیست، ظاهرا بحث اصلی حفظ برجام است که آیا با این نقض‌های گسترده‌ای که رخ داده حفظ برجام مصلحت است یا نه؟

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: به نظر بنده حفظ برجام منوط به شرایطی است که اگر تامین نشود به طور طبیعی باید در تدوام همکاری ایران با مجموعه‌ای که در برجام بودند تجدید نظر شود، چون حفظ برجام تقریبا یک شرایط حداقلی لازم دارد که الان حفظ برجام دارد این شرایط حداقلی را از بین می‌برد، باید تامل بیشتری در این رابطه کرد که خوشبختانه مسئولان کشور در سطوح مختلف دارند این موضوع را پیگیری و دنبال می‌کنند.

* مسئولان و مردم در حوزه امنیت کشور نباید دچار ساده‌انگاری، ساده‌اندیشی و سهل‌انگاری شوند

وی خاطرنشان کرد: مردم و مسئولان کشور نباید در حوزه امنیت کشور دچار ساده‌انگاری، ساده‌اندیشی و سهل‌انگاری شوند. امنیت کشور شوخی بردار نیست که خدای ناکرده با اشتباه یک بخشی از مسئولان بگوئیم قابل جبران است.

* باید قاطعانه در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا درباره مهار قدرت دفاعی کشور ایستاد

میراحمدی ادامه داد: درباره زیاده خواهی‌های آمریکا و برخی از کشورهای منطقه در خصوص مهار قدرت دفاعی کشور باید قاطعانه ایستادگی کرد، هیچ هزینه‌ای بابت امنیت کشور هزینه بالایی نیست و ارزش امنیت کشور با هیچ هزینه‌ای قابل مقایسه نیست و هر هزینه‌ای بابت امنیت کشور پرداخت شود، ارزش دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: گمان می‌کنم آمریکایی‌ها و برخی کشورهای منطقه دچار اشتباه محاسباتی شده اند و گمان کرده اند در کشور شکافی ایجاده شده و طمع کرده اند و احساس می‌کنند می‌توانند در این زمان در خصوص برخی مسائل فشار بیاورند.

* مردم و مسئولان ما در ۲۲ بهمن نشان می‌دهند امنیت کشور را با هیچ چیزی معامله نخواهیم کرد

وی در خاتمه گفت: ان‌شاءالله مردم و مسئولان ما در روز ۲۲ بهمن نشان خواهند داد که همه یک پارچه هستیم و همه در برابر زیاده خواهی‌ها قاطعانه ایستادگی می‌کنیم و امنیت کشور را با هیچ چیزی معامله نخواهیم کرد. ان‌شاءالله آنچه خیر و مصلحت نظام و مردم و مسئولان کشورمان است، رقم بخورد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *