دستاوردهای انقلاب اسلامی تنها به مرزهای جغرافیایی ایران منتهی نمی‌شود/ گفتمان انقلاب محرومیت‌زدایی است

به گزارش گروه سیاسی حبرگزاری فارس، نخستین جلسه از سلسله نشست‌های انقلاب محرومین در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور جواد منصوری از مبارزین انقلاب و نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.
جواد منصوری در ابتدای این جلسه با طرح سوالی مبنی بر این که چرا انقلاب شد؟ گفت: بهترین، کوتاه‌ترین و مستدل‌ترین پاسخی که می توان به این سوال داد را می شود در سخنان شاه در ۱۴ آبان سال ۵۷ جستجو کرد چرا که او گفت: ” مردم من صدای انقلاب شما را شنیدم و می دانم که چرا شما انقلاب کردید؛ به دلیل فساد، ظلم، بی قانونی، بی دینی ، وابستگی به خارج و عدم عدالت اجتماعی” و شاه  بهترین پاسخ را خود به این سوال داد .
وی در ادامه با طرح سوال دیگری که چگونه انقلاب شد؟ اظهار کرد: این انقلاب با روشی کاملا استثتایی ، دینی، مکتبی، عاطفی و فرهنگی به وقوع پیوست ؛ عده ای می گفتند مگر می شود با این شعارها  انقلاب کرد و حکومت پهلوی را برچید . در مهر ماه سال ۵۷ بخش CIA  سفارت آمریکا در تهران در نامه ای به آمریکا اعلام کرد که تا ۲۵ سال دیگر در ایران هیچ اتفاقی نمی افتد و خیال شاه از این بابت راحت باشد اما دیدیم چند ماه بعد انقلاب شد .
وی ادامه داد: ما در انقلاب بحث مردم،  اسلام ، تشیع ، شهادت ، فرهنگ عاشورا را داشته ایم و انقلاب پیروز شد و گفتمان انقلاب قانون، عدالت، مسوولیت، محرومیت زدایی مستضعفین، حذف خواص و اقلیت ممتاز و … است.
نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: اساس انقلاب برای تحقق محرومیت زدایی ، عدالت و … است زیرا که حکومت ، دولت ، مجلس و وزارتخانه وجود داشت اما آنچه که نداشتیم عدالت، قانون، مسولیت پذیری بود .
منصوری در بخش دیگری از سخنانش به مقام شامخ امام (ره) اشاره و اظهار کرد: رهبر حزب توده در خاطراتش نوشته من سرنوشت بسیاری از رهبران را مطالعه کرده ام اما به صراحت می گویم رهبری امام خمینی در ایران بی نظیر است و مردی به عظمت ایشان تا ۱۰۰۰ سال دیگر نخواهد آمد .
وی به وصیت نامه امام اشاره و  افزود:  امام خمینی (ره) فرموده اند که ما می خواستیم انقلاب را صادر کنیم که صادر شد؛ انقلاب یک فرهنگ است و کالا نیست و مرز نمی شناسد و دنیای استکبار فهمید که انقلاب چه می کند و دستور ساقط کردن آن را به عراق داد .
این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: در طول ۴۰ سال گذشته کارهای زیادی در داخل کشور شده است ، بنابراین اگر می خواهیم راجع انقلاب قضاوت داشته باشیم نباید سراغ پاشنه آشیل اقتصاد و فرهنگ برویم . 
وی در پایان وجدان کاری، جمع گرایی، مسوولیت پذیری، نظم و انضباط، ادب اجتماعی و .. در میان مردم و دولت را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *