/ مجموع حق ماموریت تیم مذاکره‌کننده برجام اعلام شود – سیستم همکاری در فروش جی فور

مجموع حق ماموریت تیم مذاکره‌کننده برجام اعلام شود

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سیدمحمد حسینی وزیر اسبق ارشاد و دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی طی یادداشتی نوشت: 

رئیس جمهور به حق اعلام کرد صرفه‌جویی باید از دولت آغاز شود ولی مسئله مهم حذف‌ حق‌ ماموریت مدیران و کارکنان در سفرهای چند روزه به کشورهای مختلف است که سالانه رقم قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد و افراد را وسوسه می‌کند که به بهانه های واهی و توجیهاتصد من یه غاز» بار سفر به بلاد فرنگ بربندند و رنج سفر با بلیط فرست کلاس و اقامت در هتل چندستاره را تحمل کنند!

متن این یادداشت در ادامه آمده است:

در شرایطی که کشور با چالش های عمده اقتصادی مواجه هست چرا باید به سهولت این مبالغ کذایی در اختیار کارگزاران  متمکن و بعضاً مرفه قرار گیرد؟ 

« رئیس جمهور به حق اعلام کرد صرفه جویی باید از دولت آغاز شود و به یک مصداق هم اشاره کرد و آن  لزوم کاهش اعضای هیئتهای اعزامی به خارج که مثلا از5 نفر به 2نفر تقلیل یابند. به نظرمی رسد مهمتر از این مورد، حذف‌ حق‌ ماموریت مدیران و کارکنان در سفرهای چندروزه به کشورهای مختلف است که سالانه رقم قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد و افراد را وسوسه می‌کند که به بهانه های واهی و توجیهات ”صدمن یه غاز» بار سفر به بلاد فرنگ بربندند و رنج سفر با بلیط فرست کلاس و اقامت در هتل چندستاره را تحمل کنند!

 بدون شک عمده این سفرها عایدی برای جمهوری اسلامی ندارد البته برای مسافران پربار! است،هم فال است وهم تماشا، و اگر برای نظام آبی ندارد  قطعا برای مدیران نون دارد آن هم از نوع کلفت و سنگین!

 به هرحال از خزانه دولت و بیت المال مسلمین هزینه سفر آقایان و خانم های مامور از جانب قوای سه گانه و نهادهای حکومتی شامل دیپلماتها، کارگزاران کشوری و لشکری و نمایندگان به طور تام و تمام و جرینگی پرداخت می شود، این حق مأموریت دلاری یا یورویی دیگر چه صیغه‌ای است و در ازای چه عرق جبین و کدّ یمینی پرداخت می شود؟ الله اعلم!

عمده این سفرها عایدی برای کشور ندارد، البته برای مسافران پربار است، هم فال است و هم تماشا و اگر برای نظام آبی ندارد برای مدیران نان دارد.

در شرایطی که کشور با چالش های عمده اقتصادی مواجه هست و طبقات ضعیف جامعه در مشقت و فشار به سر می برند و کسب درآمد ارزی با دشواری صورت می گیرد چرا باید به سهولت این مبالغ کذایی در اختیار کارگزاران  متمکن و بعضاً مرفه قرار گیرد؟ مسلماً اگر این حق ماموریت ها حذف شود جاذبه بعضی سفرهای بی‌حاصل هم کم می شود وعده‌ای به آب و آتش نمی‌زنند و آسمان و ریسمان به هم نمی‌بافند تا برای سفرهای سیاحتی و تفریحی خود حکمت و فلسفه‌ی منافع ملی بتراشند! مع الأسف انگار نفسِ سفر موضوعیت یافته‌است و جنبه طریقیت برای نتیجه و دستاورد برای جمهوری اسلامی را از دست داده است!

اگر متهم به بی‌سوادی نمی شویم خوب است برای نمونه جمع حق ماموریت تیم مذاکره کننده برجام هم اعلام گردد تا مردم بدانند علاوه بر نشان دولتی، مدال  تندیس افتخار، سکه‌ها و دیگر مزایایی که نصیب این به اصطلاح قهرمانان و سرداران دیپلماسی کشور!  شد، در 5 سال گذشته چه مبلغ هنگفتی به عنوان حق ماموریت دریافت کرده اند؟ که احتمالا بعد از بازنشستگی با این سرمایه ارزی می توانند با طیب‌خاطر تجارتی پرسود برای خود دست وپاکنند مثلا صاحب صرافی‌های بزرگ شوند و اگر با تعجب و سوالِ افرادِ کنجکاو مواجه شدند، با لبخندی ملیح و دیپلماتیک بگویند: دارندگی و برازندگیحال که موضوع شفاف سازی مالی به درستی مطالبه دلسوزان ومردم شده است، درخواست داریم که کل ارز اختصاص یافته درسال 96به حق ماموریت ها با صراحت اعلام شودتامعلوم گردد پیشنهادومطالبه حذف آن منجربه چه میزان صرفه جویی می شود؟

انتهای پیام/
 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *