/ دعوت از وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به سوالات و ابهامات دانشجویان – سیستم همکاری در فروش جی فور

دعوت از وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به سوالات و ابهامات دانشجویان

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی (عضو دفتر تحکیم وحدت) طی نامه‌ای از سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش برای حضور در جمع دانشجویان و پاسخگویی درباره مسائلی که باعث ایجاد حوادثی ناگوار در مدارس می‌شود، دعوت کرد.

در این نامه آمده است: شنیدن خبر آتش سوزی در مدرسه اسوه حسنه زاهدان و در پی آن فوت ۴ دانش آموز دبستانی جانمان را سوزانده است.

در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب که تا کنون چندین بار وزیر آموزش و پرورش تغییر کرده است و با توجه به این بازه زمانی که فرصت توسعه و پیشرفت و بهبود مهیا بود، شنیدن این گونه اخبار که هر چند وقت یکبار هم تجدید می شوند بسیار ملال آور و از دایره تحمل خارج است. گویی یک جای کارمان ایراد دارد که در جهانی که روز به روز پیشرفته تر می شود برای گرم کردن یک کلاس درس از بخاری نفتی استفاده می کنیم!

در صورتی که برای همگان کاملا واضح و مبرهن است که این نوع وسیله گرمایشی استاندارد نیست و ایمنی لازم را هم ندارد و حتی استفاده از آن هم تخلف محسوب می شود.

با نظر به این که نزد همه، این حقیقت مقبول واقع شده است؛ اما متاسفانه تا یک اتفاق ناگوار را تجربه نکنیم برای پیشگیری از آن چاره‌اندیشی نمی‌کنیم.

خودتان هم به این مسئله آگاهی دارید که این حادثه هم همانند حوادث گذشته، چند صباحی بر سر زبان ها می افتد و پس از آن فراموش می شود، ابتدا اکثر مسئولین این اتفاق، وعده هایی در خصوص بهبود شرایط می دهند و بعد که اوضاع آرام تر شد همه را از خاطر می برند. ما دیگر گوشمان از این وعده های به ظاهر تو خالی پر شده است.

لطفا به عنوان یک مسئول عالی رتبه در کشور پاسخگو باشید؛ که چرا هیچ گونه نظارتی بر عملکرد مسئولین و قول و قرار هایشان وجود ندارد ؟ چرا هنوز مدارس نوسازی نشده اند؟! چرا بودجه کافی صرف آموزش و پرورش نمی شود و در مقابل صرف هزینه هایی می شود که ضروری نیست؟ چرا ساختار آموزش و پرورش به گونه ای نیست که بتوان بعد از سال ها به آن اعتماد کرد!؟ چرا برخی افرادی که به عنوان مدیر مدارس برگزیده می شوند تا این حد سهل انگار و مسئولیت نا پذیر هستند؟ و چراهای دیگری که در اذهان اغلب مردم نقش بسته و حتی تا سطح یک دغدغه پیش رفته است.

جناب آقای سید محمد بطحایی وزیر محترم آموزش و پرورش، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی (عضو دفتر تحکیم وحدت ) از شما دعوت به عمل می آورد که در دانشگاه شهید بهشتی حضور یابید و این مسائل را شفاف سازی کنید تا ارزیابی شود که اشکال از کجا و از چه کسی و یا چه کسانی است که هنوز مشکلات سال های گذشته گریبانمان را گرفته است؟!

پاسخگو باشید تا با هم چاره ای بیاندیشیم.» 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *