/ تلاش دشمنان برای عادی‌سازی مسئله رژیم صهیونیستی جواب نمی‌دهد – سیستم همکاری در فروش جی فور

تلاش دشمنان برای عادی‌سازی مسئله رژیم صهیونیستی جواب نمی‌دهد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس منوچهر متکی،  وزیر اسبق امور خارجه کشورمان، در نشست تخصصی دیپلماسی اتحاد اسلامی؛ ضرورت ها و راهبردها که عصر امروز (چهارشنبه یکم اسفند) در موسسه پژوهش فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد اظهارداشت: امروز برای همه ما چرایی وحدت در جهان اسلام روشن است. وحدت در نگاه اعتقادی ما دارای مبانی قرآنی و سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام است.
وی، وحدت در جهان اسلام را دارای چالش دانست و گفت: در عین حال، اجماع بر وحدت در ایران اسلامی یک ضرورت است.
متکی ادامه داد: ابتدای انقلاب اسلامی رهنمود های امام خمینی(ره) بر وحدت جدی در جامعه اسلامی بود و ایشان فرمودند کسانی که به وحدت شیعه و سنی لطمه وارد کند مسلمان نیستند.
متکی با بیان اینکه صدای وحدت طلبی از انقلاب اسلامی ایران بلند شده و در زمان امام خمینی و مقام معظم رهبری نهادینه شده، افزود: تشکیل مجمع تقریب مذاهب اسلامی نیز برای نهادینه کردن وحدت و نگاه ایشان به دور دست ها بود.
وی ادامه داد: در بُعد ایجابی وحدت مطالب بسیاری وجود دارد که یک بعد آن سلبی است،  تفرقه اگرچه نبود وحدت را نشان می‌دهد اما خودش یک موجود زنده و بخشی از استراتژی دشمنان اسلام است.
وزیر اسبق امور خارجه گفت: متاسفانه تفکر تفرقه بر اندیشه برخی از نخبگان اثر دارد، اما باید دانست اگر جهان اسلام وحدت داشته باشد تبدیل به یک قدرت عظیم می‌شود.
 متکی ادامه داد: ما برای حفظ وحدت نیاز داریم برخی مسائل را به عنوان اولویت برای جهان اسلام تعیین کنیم، اما این مهم در دستور کار قرار نگرفته است. ما باید بخشی از نیروی خود را برای مقابله با اندیشه های تفرقه افکنانه صرف کنیم.
وزیر اسبق امور خارجه با اشاره به توطئه‌های برخی رژیم های منطقه برای تفرقه در جهان اسلام گفت: عربستان سعودی تلاش بسیاری برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام را انجام می دهد و بزرگترین نمود تفرقه افکنی در جهان اسلام خلق داعش بود. دلیل تشکیل داعش این بود که می خواستند تفکر های اسلام طلبی در جهان که از انقلاب اسلامی شکل گرفت بود را جذب کند، آنها می‌خواستند به وحدت شیعه و سنی آسیب برسانند.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی و تفکر امام خمینی ره موجب گسترش اسلام گرایی در جهان شد و تاکید امام خمینی و مقام معظم رهبری بر مسئله فلسطین، تاکید بر همین اصول مشترک میان مسلمانان برای وحدت جهان اسلام بود.
متکی در ادامه تصریح کرد: دشمنان اسلام سالهاست که می خواهند مسئله رژیم صهیونیستی را عادی سازی کنند اما هنوز هم نتوانسته اند و تلاش های آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی تا کنون نتیجه نداده و نمی‌دهد.
ادامه دارد
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *